Sevdiği işi yapmak, yaptığı işi sevmek…

İlk bakışta klişe gibi gelebilir; ancak ‘iş’ ve ‘insan’ için ortak değerin, söylemesi kolay,
kurması zor bu denklemde yattığına inanıyoruz!


BUNEİŞ, Türkiye’deki gençlerin kariyer seçimlerini yaparken önlerinde yer alan kısıtların yanı sıra tüm seçeneklerin de farkında olmaları ve kişilik özelliklerine, gelecek beklentilerine uygun işi veya iş alanını bularak daha mutlu yaşam kurmaları hayalinden doğmuş bir dijital sosyal girişim.
BUNEİŞ “Kurumsal Dünya’yı” gençlere farklı bir pencereden anlatarak kurumlara da önemli faydalar sağlıyor. Platformda, farklı pozisyonlardaki kurum çalışanları, aldıkları eğitim ve bireysel tecrübeleri ışığında yaptıkları işi değerlendiriyor ve potansiyel yeteneklerin, kurumun gerçek elçileri olan çalışanları ile samimi bir bağ kurmasına aracılık ediyor. Bu video-hikayeler ile, sektör algısına ve kurumun genel bilinirliğine olumlu yonde katkı sağlanırken, kurum kültürüne uygun, bilinçli seçime bağlı ve uzun soluklu iş gücü bulunması da kolaylaşıyor. Yanısıra, çalışanlarını sosyal bir faydanın parçası yapmış olmalarının sonucu olarak da kurum bağlılıklarını güçlendiriyorlar.
Platforma dahil olan kurumlar; tema sayfaları aracılığıyla, kurumun sahiplendiği veya sahiplenmek istediği kurumsal sosyal sorumluluk alanlarını da öne çıkartabiliyorlar. İş hayatının kadın mühendisler, sosyal girişimciler veya engelsiz iş hayatı gibi farklı kesimlerini, ilgili konudaki çalışanlarının videoları aracılığı ile anlatan kurumlar, hem gençlerde, hem de var olan ve potansiyel çalışanlarında farkındalığı arttırarak kurumsal sosyal etki alanlarını güçlendiriyorlar.
BUNEİŞ diyerek yaptığımız özünde, iş yaşamının paydaşlarını, yeni dünyanın mabedi dijital dünyada ve anlamlı bir zincir içinde bir araya getirmek; bu şekilde gençlerin ve kurumların kendileri için en uygun kararları almalarına aracı olmak.
Siz de Buneis.com'da yer almak isterseniz bilgi@buneis.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin