Serdar Erdoğan - Kurumsal İletişim Uzmanı | buneis.com

Serdar Erdoğan - Kurumsal İletişim Uzmanı

Video Yükleniyor.

92 İzlenme

Adım Serdar Erdoğan. Kurumsal iletişim uzmanı olarak eğitim alanında destek veren bir sivil toplum kuruluşunda çalışıyorum. Kurumsal iletişim zaten çok detaylı bir bölüm. Benim orada yaptığım tamamen halkla ilişkiler, editöryal işler ve daha sonrasında da iç iletişimi sağlamak üzerine kurgulanmış durumda. Halkla ilişkiler alanında yaptığımız faaliyetlerin sahada takibi, onun basınla ilişkileri, basın bültenlerinin yazılması, bunların takibi ve raporlanması diyebilirim. Editoryal işler olarak bizim kuruluşumuzun yayınlamış olduğu yayınlar, faaliyet raporları, keza e-bültenler ve bunların içeriklerinin oluşturulması, ve bir taraftan da aslında bütün kurumun fotoğraf ve görsel işlerinden de sorumluyum, onlarla ilgili de çalışıyorum.

Aslında galiba yaratıcılığın ve bir taraftan da sahada çocuklara dokunduğu kısmı en keyifli kısmı. Çünkü ister fotoğraf çekimi için, ister bir projeyi takip etmek için sahaya gittiğinizde -saha dediğimiz tabii ki çocuklarla birlikte olmak, gönüllülerle birlikte olmak- onlarla aynı dokuda aynı heyecanı yaşamak beni heyecanlandırıyor. Bu heyecan da onların hayatına bir nebze dokunmak oluyor; ve bunu da istediğiniz, sevdiğiniz bir yaratıcılıkla harmanlamaya başladığınızda artık tadından yenmez hale geliyor.

Bütün bu bahsettiklerim de bir taraftan zorluk içeriyor kendi içerisinde; çünkü çok hızlı değişen, çok hızlı dinamiklere sahip bir sektör sivil toplum. Dolayısıyla o yenilikçi duruşunuzu bozmamanız ya da yaptığınız işleri daha iyiye götürme arzusu bütün zorlukları kendi içinde de barındırıyor diyebilirim.

Marmara Üniversitesi İngilizce iktisat mezunuyum.

Tabii ki yapabilir. Birincisi kendinizi geliştirmeye bir isteğiniz olması gerekiyor içinizde. Bu istekle beraber siz dilediğiniz şekilde yola çıkabilirsiniz. Örneğin kendimden örnek vermem gerekirse ben evet İngilizce İktisat mezunuyum ama müzisyenim, çevirmenim, editoryal olarak redaksiyon yapmış çeşitli dergilerde çalışmış birisiyim ve şimdi sivil toplumda bütün bu kendimi geliştirdiğim konulara ilgi duyarak sevdiğim bir mesleği yapıyorum diyebilirim.

Bugüne kadar yaptığım bütün işleri bir 10 sene evvel başlatmayı isterdim. Mesela birbirimize yardım etmek, mesela daha yaratıcı, daha zengin bir dünya için uğraşmak ve bir taraftan da çocuklara, geleceğe dokunabilmek; galiba bunu 35 yaşında değil de 25 ya da 20 yaşında başlasaydım daha iyi olurdu diyebileceğim konular. Onların dışında keşkeleri olan bir insan değilim.

Aslında bugüne kadar hep sevdiğim işi yaptım. Her bir meslek, her yaptığım iş benim çocuğum, benimle beraber onlar da büyüyorlar. Dolayısıyla evet sevdiğiniz işi yapın, onun peşinde koşun.

Kurumsal iletişim uzmanı olarak eğitim alanında destek veren bir sivil toplum kuruluşunda çalışıyorum. Kurumsal iletişim zaten çok detaylı bir bölüm. Benim orada yaptığım tamamen halkla ilişkiler, editöryal işler ve daha sonrasında da iç iletişimi sağlamak üzerine kurgulanmış durumda. Halkla ilişkiler alanında yaptığımız faaliyetlerin sahada takibi, onun basınla ilişkileri, basın bültenlerinin yazılması, bunların takibi ve raporlanması diyebilirim. Editoryal işler olarak bizim kuruluşumuzun yayınlamış olduğu yayınlar, faaliyet raporları, keza e-bültenler ve bunların içeriklerinin oluşturulması, ve bir taraftan da aslında bütün kurumun fotoğraf ve görsel işlerinden de sorumluyum, onlarla ilgili de çalışıyorum.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin