Bülent Belin - Saha Destek Bölüm Müdürü | buneis.com

Bülent Belin - Saha Destek Bölüm Müdürü

Video Yükleniyor.

76 İzlenme

İsmim Bülent Belin. Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunda bölüm müdürü olarak çalışıyorum. Çalıştığım bölümde satın alma, teşkilatlanma ve saha destek alt birimleri mevcut. Satın alma ayağında vakfın ihtiyaç duyduğu materyalleri satın alma süreçlerini yönetiyoruz. Teşkilatlanma ayağı faaliyet gösterdiğimiz 31 yerleşik ildeki mekanlarımızın eğitim mimarisinden tutun, tahsisleri, kiraları, bakım onarımları gibi süreçleri ilgili arkadaşlarımla beraber yönetiyoruz. Saha destek ayağında da vakfın amaçları doğrultusunda çocuklara yönelik gönüllülerle beraber sürdüğümüz çalışmaların amacına uygun, hedeflere uygun, ve bütçe prensibi ile sürdürülmesine çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalar esnasında sıklıkla seyahat etmemiz gerekiyor. Söz konusu illerin tamamında vakfı temsil eden birer profesyonel arkadaşımız olmakla beraber, sahada hayatın nasıl gittiğini görmek, yerel ilişkiler konusunda sunabileceğimiz bir katkı varsa oralarda bir görev üstlenmek gibi zamanımızın önemli bir kısmını seyahatlerle geçiyoruz.

Genel olarak önemli bir toplumsal soruna, eğitim alanında faaliyet gösteriyor olmak benim için önemli bir mutluluk; bu alana katkı sunabildiğime inanıyorum. O yüzden bu benim için önemli. Ek olarak, zaman zaman işim nedeniyle farklı coğrafyalarda farklı çocuklarla biraraya geliyor olmak, ve sosyal sorumluluk duygusuyla o çocukların eğitimine katkı sunmaya çalışan gönüllülerimizle bir araya geliyor olmak da ekstra motivasyon kaynağı.

Sivil topluma bakış açısı olabilir; zaman zaman ve hızlı değişen gündemler ve mevzuatın getirdiği bir takım zorluklar. Bir sabah tamamen değişmiş bir dünyaya uyanabiliyorsunuz; tamamen mevzuatın değiştiği ve faaliyetlerinizi etkileyecek yeni gündemlerle başlayabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu alandaki belirsizlik ve değişkenin çok olması zaman zaman hayatımızı zorlaştırabiliyor.

Anadolu Üniversitesi açıköğretim kamu yönetimi bölümü mezunuyum.

Burada bir, aldığı eğitim üzerinden değerlendirme yapmak gerekir bir boyutuyla, o da sivil toplumda da karşılaşabilecekleri bir takım pozisyonlar var: benim birimimle ilgili olarak satın almayı gösterebilirim. Ama saha faaliyetleri daha çok sivil toplum kuruluşlarında kişilik özelliklerine odaklıdır. Orada daha idealist bireylere ihtiyaç var, hangi alanda faaliyet göstereceğine, toplumsal soru olarak önemsediği ve çözüm üretebileceğini düşündüğü konular hangileridir, doğru karar vermek ve doğru kurum seçmek kaydıyla bu profildeki arkadaşlarımız görev üstlenebilirler.

Öğrenmeye açık olmak, her koşulda motivasyonunu koruyabilmek, canlı tutmak, son olarak da -bunu bana sivil toplum yaşamı öğretti- hep planlı hareket etmeye çalıştım ama sivil toplumda gördüm ki bir B planına da ihtiyaç var.

Çocukluğumda yaşadığım atmosferden kopmayı düşünmezdim; tarımla ilgilenmeyi ve o alanda hayatımı sürdürmeyi tercih ederdim.

Departman:
Destek
Sektör:
Sivil Toplum

Eğitim alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşunda bölüm müdürü olarak çalışıyorum. Çalıştığım bölümde satın alma, teşkilatlanma ve saha destek alt birimleri mevcut. Satın alma ayağında vakfın ihtiyaç duyduğu materyalleri satın alma süreçlerini yönetiyoruz. Teşkilatlanma ayağı faaliyet gösterdiğimiz 31 yerleşik ildeki mekanlarımızın eğitim mimarisinden tutun, tahsisleri, kiraları, bakım onarımları gibi süreçleri ilgili arkadaşlarımla beraber yönetiyoruz. Saha destek ayağında da vakfın amaçları doğrultusunda çocuklara yönelik gönüllülerle beraber sürdüğümüz çalışmaların amacına uygun, hedeflere uygun, ve bütçe prensibi ile sürdürülmesine çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalar esnasında sıklıkla seyahat etmemiz gerekiyor. Söz konusu illerin tamamında vakfı temsil eden birer profesyonel arkadaşımız olmakla beraber, sahada hayatın nasıl gittiğini görmek, yerel ilişkiler konusunda sunabileceğimiz bir katkı varsa oralarda bir görev üstlenmek gibi zamanımızın önemli bir kısmını seyahatlerle geçiyoruz.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin