Emre Keskin - Öğrenme Ortamı Tasarımcısı | buneis.com

Emre Keskin - Öğrenme Ortamı Tasarımcısı

Video Yükleniyor.

353 İzlenme

Emre Keskin. Öğrenme ortamları tasarımcısıyım. Kurumlara üçüncü nesil öğrenme deneyimleri, öğrenme ortamları tasarlıyorum. İhtiyaç olan bilgi ya da beceriyi deneyimsel öğrenme metotlarıyla, üçüncü nesil öğrenme metotları ile katılımcıya nasıl aktarırız buna kafa yoruyorum. Katılımcıların ihtiyacı olan bilgileri ve birikimleri hangi metotlarla, hangi araçlarla kazanabileceklerine dair tasarımlar yapıyorum. Bu süreç firmalara gidip, toplantılar aracılığıyla ihtiyaçları belirleyip, sonra masa başında ihtiyaçlara uygun hangi araç ve eğitim modellerinin uygulanabileceği ve sonrasında da sahada bu eğitim modellerinin uygulanmasıyla geçiyor diyebilirim.

Bana göre en keyifli tarafı aslında bir projeye sıfırdan başlayıp yeni katılımcılarla, yeni tasarımlar üzerinden ilerlemek beni çok heyecanlandırıyor. Her projeye yeniden başlıyor olmak ve acaba olacak mı sorusuyla yola çıkmak benim için en keyif veren yan.

Bence en zor tarafı hedef kitleyi doğru analiz edebilmek. Zira bize verilen bilgiler doğrultusunda katılımcı profilini tanımaya çalışıyoruz; bundan dolayı da öngörülerle hareket ediyoruz. Katılımcı profilini doğru tanımlayıp doğru uygulamayı yapamazsak bunun katılımcıya faydadan çok zararı olacağını düşünüyoruz.

İstanbul Üniversitesi işletme fakültesi mezunuyum. Şu anda Bilgi Üniversitesi'nde interaktif pazarlama yüksek lisansı yapıyorum.

Evet yapabilir. Önemli olan aslında öğrenme ortamları tasarımıyla ilgili gerekli eğitimi sivil toplum kuruluşlarından ya da farklı yerlerden temin etmek ve aslında çözüm odaklı yaklaşmak. İnsanı tanımaya yönelik bir davranış, bir tutum yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Yapmak istediğin şeyi yapmak için bekleme, yola çık ve yolda öğren; çünkü önemli olan yolda olmanın ta kendisi. Daha fazla oku ve daha fazla soru sor.

Aslında çok sevdiğim bir iş yapıyorum. Ama bu işi yapmasaydım tur rehberi olmayı tercih edebilirdim; zira farklı insanlarla, farklı şehirleri, farklı ülkeleri geziyor olmak beni heyecanlandırırdı.

Departman:
Eğitim/Öğretim
Sektör:
Eğitim

Bence en zor tarafı hedef kitleyi doğru analiz edebilmek. Zira bize verilen bilgiler doğrultusunda katılımcı profilini tanımaya çalışıyoruz; bundan dolayı da öngörülerle hareket ediyoruz. Katılımcı profilini doğru tanımlayıp doğru uygulamayı yapamazsak bunun katılımcıya faydadan çok zararı olacağını düşünüyoruz.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin