Cem Gergi - Program lideri ve Eğitmen | buneis.com

Cem Gergi - Program lideri ve Eğitmen

Video Yükleniyor.

205 İzlenme

Cem Gergi. Program lideri ve eğitmen olarak özel bir eğitim ve danışmanlık firmasında görev yapıyorum, çalışıyorum. Bu işi yaparken özellikle içerik hazırlamak ve aktarım kısmı iki ayrı bölüm olarak düşünebiliriz. İçerik hazırlama kısmı, eğitim vereceğimiz kurum ya da kişilerin ihtiyaçlarının belirlenmesi ve buna bağlı doğru içerik oluşturulması ile birlikte ikinci aşama görüşeceğiniz, eğitim vereceğiniz lokasyonlara göre gidip orada o eğitim içeriğinin doğru bir şekilde aktarılıyor olması. Bu bazen şehir içi olabilir, bazen şehir dışı olabilir. Hareketli bir yaşam, dolayısıyla hafta sonu ya da hafta içi planlanacak günler tamamen belirsiz, ihtiyaç belirlediğiniz an ve kurumla birlikte karar verebileceğiniz bir süreç. Dolayısıyla zaman planlamasını yapmak çok kolay olmuyor, zamanı doğru kullanmak lazım. Ama bir anlamda zaman planlaması konusunda da özgür bir yaşamınız var. Hafta içi çalışmayıp, hafta sonu çalışabilirsiniz ya da tam tersi. Yeter ki eğitim noktasında anlaştığınız kurumla beraber doğru gün ve ihtiyaca yönelik planlama yapabilin.

Yaptığım işin en keyifli tarafı çok insanla tanışıyorum. Benim zaten yaşam amaçlarımdan bir tanesi bu, çok fazla insan, çok fazla hayat, çok fazla deneyim ve tecrübe insanlardan öğreniyorum; en keyifli taraflarından bir tanesi bu. Daha da güzeli eğitim verdiğimiz ya da hayatına dokunabilidiğimiz insanların daha sonra sağladıkları faydayı mail yoluyla ya da telefon yoluyla dönerek bize bildirmeleri, yaşamlarındaki gelişim süreçlerini bize aktarabilmeleri; bu bana çok büyük mutluluk veriyor.

Bana göre yaptığımız işin en zor tarafı salona girdiğimiz an itibarıyla enerjinizi düşürmeden sabahtan akşama eğitim bitene kadar, pozitif duruşunuzu, duygu durumunuzu çok iyi dengelemeyebiliyor olmanız lazım. Özellikle salonun durumuna ya da eğitim içeriğine bağlı olarak bunu yapmak her zaman çok kolay olmuyor.

Eğitimim, Anadolu Üniversitesi iktisat fakültesi iktisat bölümü mezunuyum.

Aslına bakarsanız ben de iktisattan gelen biri olarak bu işi yaptığım için, bir çok insanın, farklı meslek gruplarının ya da eğitim alanlarından gelen kişilerin bu işi yapabileceğini düşünüyorum. Yeter ki insana inanmak, hayata dair katkıda bulunmak istesinler. Bu anlamda da kendilerini biraz daha geliştirmek ve kendilerine yatırım yapsınlar.

Hayata dair özel deneyimlerimi paylaşmaya başladığım an itibariyle bunları kaleme almayı isterdim. O yaştan itibaren kaleme alsaydım, not tutsaydım, günlükler oluştursaydım, şu anda geçmişimi çok daha iyi görüyor, analiz ediyor ve geleceğimi çok daha net planlıyor olabilirdim. Bir de yaşadığım deneyimleri paylaşmayı daha erken isterdim insanlarla ki çevreme bir miktar katkı sağlayabileyim. Bir de çok önemli bir geri bildirimim, kendime tavsiyem, paylaşılan deneyimleri mutlaka dikkate almak ve bunları değerlendirerek hayata devam etmek bence çok önemli.

İçimde kalan ve yapmayı çok istediğim şey, muhtemelen tiyatrocu olmak isterdim.

Departman:
Eğitim/Öğretim
Sektör:
Eğitim

Yaptığım işin en keyifli tarafı çok insanla tanışıyorum. Benim zaten yaşam amaçlarımdan bir tanesi bu, çok fazla insan, çok fazla hayat, çok fazla deneyim ve tecrübe insanlardan öğreniyorum; en keyifli taraflarından bir tanesi bu. Daha da güzeli eğitim verdiğimiz ya da hayatına dokunabilidiğimiz insanların daha sonra sağladıkları faydayı mail yoluyla ya da telefon yoluyla dönerek bize bildirmeleri, yaşamlarındaki gelişim süreçlerini bize aktarabilmeleri; bu bana çok büyük mutluluk veriyor.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin