Arzu Edalı - Anestezi Sorumlu Teknikeri | buneis.com

Arzu Edalı - Anestezi Sorumlu Teknikeri

Video Yükleniyor.

137 İzlenme

Arzu Edalı. Büyük bir sağlık kuruluşunda sorumlu anestezi teknikerliği yapıyorum. Biz neler yapıyoruz, biz anestezi doktorumuzun eşliğinde, onun direktifleriyle hastanın uyutulması ve uyandırılması, ameliyat boyunca anestezinin devamlılığının sağlanması gibi işlerde yardımcı elemanız. Hastalarımızın en iyi şekilde uyuyup uyandırılmasından sorumlu kişileriz. Buradaki hastanın, insanın mutluluğu, ameliyatın devamlılığı bizim elimizde olan bir şey. Bunun dışında ne yapıyoruz; güncel olan konuları takip ederiz, mesleğimizle ilgili alanları takip ederiz ve bunları birbirimizle paylaşırız. Tüm değişik olguları birbirimizle tartışarak kendimizi geliştiririz. 

Anestezi verdiğim hastanın ameliyat bitiminde gözlerine 'uyanın vaka bitti' dediğimde gözünü açıp 'teşekkür ederim' demesi.

Bizim işimizin en zor tarafı çaresizlik. Bütün her şeyi yaptığınızda bile bazen sizin elinizde olmayan bazı şeyler vardır, o büyük bir çaresizliktir; o bizim işimizin en zor tarafı. 

Marmara Üniversitesi Anestezi bölümü mezunuyum. Lisans tamamlamayı işletme üzerine yaptım. Pedagojik formasyon olarak da bu sektörde eğitim verebilmek adına böyle de bir formasyonum var. 

Kesinlikle olmaz. Yine sağlık sektöründen birisinin olması gerekir; çünkü bu bir insana dokunmaktır, insan hayatıdır, dolayısıyla herkesin yapabileceği bir şey değildir. İnsanları seven, daha güleryüzlü, ve çalışma temposu yüksek olan, bu işten zevk alabilecek kişilerin bunu yapması lazım.

Kendime daha çok çalışmak, daha çok okumak, daha sabırlı ol derdim. 

Yine aynı sektörde olmak isterdim. Yine anestezide, doktor ya da tekniker fark etmez, ama yine bu işi yapmak isterdim.

Departman:
Sağlık
Sektör:
Sağlık

Büyük bir sağlık kuruluşunda sorumlu anestezi teknikerliği yapıyorum. Biz neler yapıyoruz, biz anestezi doktorumuzun eşliğinde, onun direktifleriyle hastanın uyutulması ve uyandırılması, ameliyat boyunca anestezinin devamlılığının sağlanması gibi işlerde yardımcı elemanız. Hastalarımızın en iyi şekilde uyuyup uyandırılmasından sorumlu kişileriz. Buradaki hastanın, insanın mutluluğu, ameliyatın devamlılığı bizim elimizde olan bir şey. Bunun dışında ne yapıyoruz; güncel olan konuları takip ederiz, mesleğimizle ilgili alanları takip ederiz ve bunları birbirimizle paylaşırız. Tüm değişik olguları birbirimizle tartışarak kendimizi geliştiririz. Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin