Ertuğrul Belen - Danışmanlık Şirketi Kurucusu | buneis.com

Ertuğrul Belen - Danışmanlık Şirketi Kurucusu

Video Yükleniyor.

229 İzlenme

Adım Ertuğrul Belen, bir akademinin kurucusuyum. Burada özellikle profesyonellerin ve girişimcilerin güçlü ve güven odaklı bir çevre oluşturmaları için kurumsal eğitimler, aynı zamanda birebir mentörlük programları tasarlayıp hayata geçiriyoruz. Buradaki görevim hem buranın kurucu sorumluluğuna sahibim ve yıllar içerisinde de bütün bu metodolojilerin, özellikle sahadan çok somut verilerle ve araştırmalarla alınıp farklı sektörler için uyarlanıp, bunları kurumsal eğitimlere dönüştürüyoruz. Dolayısıyla çalışmanın büyük bir çoğunluğunda sahada araştırma yapmak ve eğitimler vermek var. Bununla birlikte ofiste bütün bu araştırmaları, metodolojileri döndürmek ve takım çalışmasıyla ofis saatleri gerektiren de bir çalışma yapıyorum.

En keyifli tarafı insanların doğrudan ihtiyaçlarından başlayıp yöntem ve metodolojilere doğru dönüyor olmak. Yani bunu başarılı bir şekilde eğitimlerle ve araştırmalarla hayata geçirmeyi başardığımızda hemen sonucunu başka insanların başarılarından alabiliyoruz; bu da harika bir duygu.

En zor tarafı aslında bütün işi, büyük resmi sürekli olarak görebilmek gerekiyor. Yani araştırma noktasından eğitimi verme ve ondan sonra da takip etme, çünkü ancak takip ettiğiniz zaman bilginin ne kadar uygulanabilir olduğunu ve o sektöre göre doğru tanımlandığını görebiliyorsunuz. Dolayısıyla büyük resmi görebilmek ve sürekli orada kalabilmek gerekiyor.

University of Wisconsin'de finans ve ekonomi okudum. Sonra AFP'de hazine yüksek lisansımı yaptım.

Tabii ki yapabilir, ben de zaten finans-ekonomi okuduktan sonra şu anda yaptığım bu çalışmaları yapıyorum. Buradaki en önemli konu geçmişe dönüp baktığımda, neyi farklı yaptığım için finans ekonomiye rağmen bunun gibi bir alanda kurumsal eğitimler, birebir mentörlük çalışmaları yapıyorum diye baktığımda, 60.000 kişiye yakın şu anda ama hızlı tanışma seansları, ama birebir çalışmalar, ama kurumsal eğitimlerde o kişilerle birlikte çalışma fırsatı, bunları analiz etme, metodolojilerine bakma, ve onlarla sürekliliği olan bir temas kurmayı başardığım için şu anda konumda iyi olduğumu düşünüyorum. Dolayısıyla aynı şekilde farklı bir sektörden veya farklı bir eğitimden gelen bir kişi de, benzer saha deneyimine ve araştırmaları tutkuyla yaparsa başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Çevremi daha az dinlerdim. Dolayısıyla diyeceksiniz ki sen networking'cisin, çevre konusu önemli değil mi; yanınızdaki kişilerden daha büyük hayaller kurduğunuz da bazen o hayalleri durdurabiliyorlar, sizi korumak için belki olabiliyor. Dolayısıyla eğer çok tutkunu olduğum bir konuyu farkında olur, bununla ilgili mutlaka daha fazla okuyup, ne yapabilirim diye daha çok insanla tutku duyduğum konuyla ilgili konuşuyor ve bununla ilgili beklemeden eyleme geçiyor olurdum.

Herhalde işsiz kalırdım, çok seviyorum işimi, bu işi. Tamamen profesyonel olarak kariyerime başladım, ondan sonra kendi girişimim olduğu bir dönem oldu ama yaklaşık on senedir bu konuyla ilgili araştırma, eğitimleri vermek; tutkumu bulduğumu düşünüyorum.

Departman:
Sektör:
Danışmanlık
Eğitim

Çevremi daha az dinlerdim. Diyeceksiniz ki sen networking'cisin, çevre konusu önemli değil mi; yanınızdaki kişilerden daha büyük hayaller kurduğunuz da bazen o hayalleri durdurabiliyorlar, sizi korumak için belki olabiliyor. Dolayısıyla çok tutkunu olduğum bir konuyu bulduğumda, bununla ilgili mutlaka daha fazla okuyup, ne yapabilirim diye daha çok insanla konuşuyor ve bununla ilgili beklemeden eyleme geçiyor olurdum.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin