Semah Akdoğan - İletişim, Medya ve Araştırma Sorumlusu - Mimar | buneis.com

Semah Akdoğan - İletişim, Medya ve Araştırma Sorumlusu - Mimar

Video Yükleniyor.

272 İzlenme

Semah Akdoğan. Bir mimarlık firmasında iletişim, medya ve araştırma departmanında görev alıyorum. Sergi, konferans, yarışma, dijital ve basılı kitap, katalog gibi malzemelerin üretiminde yer almaktayım. Mimarlığın yapı üretimden önceki ve sonrasındaki sürecinde yer alıyorum. Türkiye'de üretilen mimarlığın uluslararası platformda yer alması, tanınması ve bilinirliğinin artırılması ile ilgili çalışmalarda bulunmaktayız. Yaptığımız iş kendi temposunu yaratıyor, bazen çok yoğun olabiliyor, bazen de yurtdışındaki projeleri takiple geçiyor bu süre.

Farklı kültürel coğrafyalarda yer alması; çünkü yurtdışı projelerimiz oluyor genelde, sergilerimiz. Bunun dışında aktif ve öğrenme sürecinin devam ettiği bir ortamdayız ve dinamik ve genç bir ekiple olmak gayet keyif verici.

İş süresinin kısa olması ve bu süreç içinde farklı beklentiler ve bütçeler içinde olmak epey zorlayıcı olabiliyor.

Mimar Sinan Üniversitesi mimarlık mezunuyum. Yüksek lisansta da Galatasaray Üniversitesi Sosyal bilimlerde pazarlama iletişimi yönetimini bitirdim.

Yapabilir; mimari dil bilmesi onun için bir avantaj olacaktır. İletişim becerisi yüksek, koordinasyon becerisi yüksek ve güncel olanı takip eden bir çok kişi bu mesleği yapabilir.

Farklı disiplinlerdeki ofislerde yer alıp, oranın bir atmosferini tadıp, ona göre seçim yapmayı isterdim. Bunun dışında bulunduğumuz coğrafyadaki farklı kültürleri tanımak olabilir; ve kesinlikle yurtdışı deneyimi lisans döneminde yapmak isterdim.

Toprakla ilgilenebileceğim bir iş yapmak isterdim, tarımı içeren. Ya da terzi olmak isterdim, moda ile ilgilenebilirdim.

Bir mimarlık firmasında iletişim, medya ve araştırma departmanında görev alıyorum. Sergi, konferans, yarışma, dijital ve basılı kitap, katalog gibi malzemelerin üretiminde yer almaktayım. Mimarlığın yapı üretimden önceki ve sonrasındaki sürecinde yer alıyorum. Türkiye'de üretilen mimarlığın uluslararası platformda yer alması, tanınması ve bilinirliğinin artırılması ile ilgili çalışmalarda bulunmaktayız.

Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin