Ş. Emrah Delice - AVM Müdürü | buneis.com

Ş. Emrah Delice - AVM Müdürü

Video Yükleniyor.

494 İzlenme

İsmim Emrah Delice. Klepierre gayrimenkul şirketinde alışveriş merkezi müdürü olarak görev yapmaktayım. Alışveriş merkezi yöneticiliği içerisinde teknik, operasyon, pazarlama, halkla ilişkilerin bulunduğu bir çok disiplinin organize şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Amacımız burada ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirmesini, alışveriş yaparken daha ferah ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak, kiracı ilişkilerinin yönetilmesini sağlamak için yaptığımız kurumsal bir iletişimdir aslında. Alışveriş merkezlerinde baktığınızda bir çok departman vardır, bir çok istihdam sağlama alanları vardır. Bizler de bunların yönetilmesini, bütçelenmesini sağlayan yöneticileriz. Alışveriş merkezi yöneticileri, alışveriş merkezi açılmadan önce planlarını, günlük raporlarını, günlük yapılacakları düzenlerler. Daha sonra hep beraber saha kontrollerini yaparlar, alışveriş merkezimiz ziyaretçilerimize açıldıktan sonra gün içinde tekrarlarlar bu kontrollerini; yani günün ve çalışma saatinin bir çok zamanını alışveriş merkezinin içinde geçirirler.

Yaptığımız işin en keyifli tarafı insanlara dokunmaktır çünkü yaptığınız tüm aktiviteler, yaptığınız bütün çalışmalar direkt insana yöneliktir, ziyaretçilerimize yöneliktir. Bunların başarıya ulaşması bizi çok mutlu eder ve yaptığımız için bizi başarıya götürdüğünün inancıdır bu da.

Yaptığımız işin en zor tarafı ise; alışveriş merkezleri 24 saat yaşayan binalardır, organizasyonlardır. Ziyaretçilerimize kapandıktan sonra alışveriş merkezleri, biz diğer güne çalışmalarımızı geceleri yaparız. Çalışma arkadaşlarımız geceleri de çalışıyorlar. Tabii ki bu çalışma esnasında bizlerin çözmesi gereken bir takım problemleri vardır; bu beni bazen yoğun tempoda tabi ki zorlamaktadır.

Ben Kocaeli Üniversitesi elektrik mühendisliği mezunuyum. Daha sonra enerji yöneticiliği, serbest mühendislik müşavirlik belgesi ve işletme sorumluluğu belgesi alarak, dokuz yıl elektrik mühendisliği yaptıktan sonra gayrimenkul sektörüne geçtim. Teknik müdürlükten sonra ise alışveriş merkezi müdürü olarak görev yapmaktayım.

Herhangi bir eğitim almış insan alışveriş merkezi yöneticiliğine aday olabilir tabii ki. Ama alışveriş merkezi yöneticisi olmak çok zordur, çünkü bir çok alanda yeteneğiniz olması gerekmektedir. Bunlar en önemli beşeri ilişkiler, hayata bakış açınz, proaktif çalışmanız, finansal beceriniz, bunların hepsi toplanması gerekmektedir alışveriş merkezi yöneticiliğinde.

Yolun başında olsaydım yabancı dilimi daha iyi geliştirip birkaç adım daha önde olmak isterdim. Daha kurumsal şirketlerde başlamak isterdim. Ve şu anki yaptığım mesleği, ilk başta zevkle yaptığım mühendislik olan onla beraber geliştirmek isterdim ve gene birkaç adım daha önde olmak isterdim.

Eğitimci bir aileden geliyorum. Matematik öğretmeni olmak isterdim, en sevdiğim dersti. Çocuklara matematikle alakalı yeni yeni bilgiler öğretmek isterdim.

Alışveriş merkezi yöneticiliği içerisinde teknik, operasyon, pazarlama, halkla ilişkilerin bulunduğu bir çok disiplinin organize şekilde yönetilmesini sağlamaktır. Amacımız burada ziyaretçilerimizin güzel vakit geçirmesini, alışveriş yaparken daha ferah ortamlarda alışveriş yapmalarını sağlamak, kiracı ilişkilerinin yönetilmesini sağlamak için yaptığımız kurumsal bir iletişimdir aslında.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin