Zeynep Erverdi - Avukat | buneis.com

Zeynep Erverdi - Avukat

Video Yükleniyor.

448 İzlenme

Zeynep Erverdi; kendi hukuk bürom var serbest avukatlık yapıyorum. Özellikle fikri mülkiyet, ticaret ve tüketici hukuku alanlarında dava avukatlığı ve danışmanlık hizmeti veriyorum. Genel olarak baktığımızda, dava avukatlığı kısmı sebebi ile adliyede de çok vakit geçirdiğim oluyor; ama bunun yanında tabii ki firmalara danışmanlık hizmeti de verdiğim için, sözleşme yapmak, herhangi bir şekilde firmanın günlük hukuki sorunlarıyla ilgili olarak çözümler üretmek de işimin bir parçası.

Hukuk Fakültesinde bu iş aslında ezbere dayanıyor diye düşünüyorsunuz, öyle başlıyorsunuz; ama bu bir ön yargı diye düşünüyorum ben. Hukuk aslında iyi bir matematikle yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir alan ve bu şekilde toplumsal bir fayda yaratabiliyorsunuz; bence en keyifli yönü bu.

Hukuk sadece tabi içinde avukatların olduğu bir sektör değil, başka bir sürü aktörü içinde barındırıyor; ve bugün mahkemelerin iş yükünü düşündüğümüz zaman maalesef her konuda hemen sonuç alabileceğiniz bir meslek değil; bunu bilerek bu işin içine girmek gerekiyor.

İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesindeki lisans eğitimi 2004 yılında tamamladım. Daha sonra 2006 yılında Bilgi Üniversitesi'nde yüksek lisansa başladım; 2010 yılında yüksek lisans derecemi aldım. Halihazırda İstanbul Üniversitesi'nde özel hukuk bölümünde doktora çalışmalarına devam ediyorum.

Hukuk sektöründe çalışmak için hukuk fakültesi mezunu olmanız gerekiyor; ancak bu konuda belli bir alanda, belli bir hukuk alanında uzmanlaşmak size bir artı değer katacaktır bunu söyleyebilirim.

Okuduğum dönemde ingilizceye daha çok ağırlık vermeyi isterdim, çünkü bu eksikliğimi daha sonra tamamlamak durumunda kaldım. Bunun yanında yaz dönemlerinde, yurtdışında çeşitli farklı ülkelerin hukuklarını görerek tecrübe edinmeyi isterdim, bunun eksikliğini hissediyorum şu anda. Ve son olarak, ben yaptım herkese tavsiye ediyorum bunu, çok iyi bir hukuk bürosunda size gerçekten iyi bir avukat olmanın önünü açacak bir yerde staj yapmanızı öneririm.

Yine toplumsal fayda sağlayabileceğim bir işle ilgilenmek isterdim; bir Stk'da görev alabilirdim diye düşünüyorum.

Departman:
Hukuk
Sektör:
Hukuk

Hukuk Fakültesinde bu iş aslında ezbere dayanıyor diye düşünüyorsunuz, öyle başlıyorsunuz; ama bu bir ön yargı diye düşünüyorum ben. Hukuk aslında iyi bir matematikle yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir alan ve bu şekilde toplumsal bir fayda yaratabiliyorsunuz; bence en keyifli yönü bu.Sosyal Medyada bizi takip et!

Bizi takip edin